DERİNCE
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
İlçemiz /
Turizm
Orjinal Resim

60 EVLER HARİKALAR SAHİLİ

30 bin metrekarelik alanda yer alan Harikalar Sahili’nde masal kahramanlarının örnek alınarak yapıldığı tesisler göz alıcı nitelikte. Güzel vakit geçirmek için bu sahile çocukları ile beraber gelenler aileler mantar, nu hun gemisi, yel değirmeni ve korsan gemisi şeklinde yapılan restoran ve kafeteryalarda yemeklerini yiyip çaylarını yudumlayarak, doyumsuz deniz manzarasını izleyebiliyor. Çocuklar ise hayallerini süsleyen birbirinden renkli masal kahramanları ve oyun alanlarında keyifli vakit geçiriyor.

Harikalar Sahili’ne kara yolu ile ulaşımın yanı sıra düzenli vapur seferleri ile ulaşmak ve eşsiz Körfez manzarasında güzel bir gün geçirmek mümkün. Harikalar Sahili'ne özellikle Marmara bölgesinde faaliyet gösteren tur şirketlerinin yoğun ilgisi her geçen gün artmaktadır.

 

ÇINARLI DERE MESİRE ALANI

Derince Çınarlı dere Mesire Alanı, çınar ve meyve ağaçları, ortasından geçen deresi ve kuş cıvıltıları ile adeta gizli bir cenneti andırıyor. Vatandaşları doğa ile iç içe temiz ortamda piknik yapmaya davet eden Çınarlı dere Mesire Alanı, Kocaelililerin uğrak mekânıdır.

ŞEHRİN GÜRÜLTÜSÜNDEN UZAK
Çınarlı dere adını asırlık çınarların çevrelediği dereden almış. İzmit Merkez’e 10 kilometre mesafede bulunan Çınarlı dere Mesire Alanı, şehrin gürültüsünden uzaklaşıp dinlenmek isteyen Kocaelililere güzel bir gün geçirme imkânı sağlıyor.

4 KİLOMETRE BOYUNCA
Dere boyunca 4 kilometre uzunluğa sahip olan mesire alanı 350 bin metrekare alanı kapsıyor. Elmadan armuda, kirazdan dut ağacına yaklaşık bin 600 meyve ağacının bulunduğu doğa harikası alan, 25 barbeküsü, 12 adet çardağı, bir adet büfesi, 3 çocuk oyun grubu, 16 büyük salıncağı ile piknik yaparken hem eğlenmeye hem de dinlenmeye davet ediyor. Mesire alanının tam ortasından geçen Çınarlı dere 'nin üzerine yapılan ve iki yakayı birbirine bağlayan 3 adet ahşap köprü ise ayrı bir görsellik öğesidir.

 

NASIL GİDİLİR?
Derince Mesire Alanı’na eğer kendi aracınızla gitmek istiyorsanız şu güzergâhı takip etmeniz gerekiyor. İsmet paşa Stadı’nın yanındaki yoldan içeri gireceksiniz. Burada yol ikiye ayrılıyor. Yolun sol tarafından düz devam edin.