DERİNCE
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
İlçemiz /
Spor
Orjinal Resim

Spor Kulüplerimiz:

Sporda gerek altyapı gerekse tesisleşme alanında örnek başarılara imza atan ilçemizin hem profesyonel hem de amatör liglerde temsilcileri bulunmaktadır.

İlçemizde yer alan Belediye Derincespor Kulübümüz, geçtiğimiz yıl mücadele verdiği Bölgesel Amatör lig’de şampiyon olarak kentimizi Spor Toto 3. Lig’de temsil etme hakkı kazanmıştır.

Bunun yanı sıra yine Yavuzspor, Derince G.B., Çınarlıspor, Dereköy Gazanfer Bilge Gençlikspor, Derince Birlikspor, Çenedağspor, Sırrıpaşa FK, Belediye Derincespor, Bizim Kuşakspor, Sağırlar Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü, Turgutreis İ.O.O. Spor Kulübü, Yeniketspor, Kocaeli Engelliler Yıldızspor, Kocaeli Olimpik Çınarlı Yüzme Spor Kulübü, Kocaeli Su Sporları Kulübü, Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübü, Kocaeli Yüzme Kulübü, 19 Mayıs Spor Kulübü gibi çeşitli branşlarda spor kulüpleri ilçemizi başarıyla temsil etmektedir.

Tesisler:

Derince Belediyesi’ne ait spor tesislerinde 1 adet suni ve 1 adet doğal çim olmak üzere 2 futbol sahası, 35 kişilik futbolcular için düzenlenmiş yatakhane, idari ve resmi işlerin görüldüğü hizmet binası, yemekhane, çamaşırhane ve soyunma odaları mevcuttur.

İlçede yer alan amatör spor kulüplerinin hizmetine açık olan tesislerde resmi müsabakalar ve antrenmanlar dışında, spor yapmak isteyen vatandaşlara da olanak sağlanmaktadır.

Yenikent Mahallesi’nde yer alan ve birçok spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Derince Belediyesi Spor Tesisleri, modern görünümünün yanı sıra iki bin kişilik tribün kapasitesi ile resmi bayram törenlerinde de etkinliklere ev sahipliği yapma özelliği taşıyo