BAŞKANIMIZ
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Başkanımız /
Özgeçmişi /
Av. Sertif Gökçe

          1972’de Ardahan’da doğan Sertif Gökçe ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ardahan’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1998 yılında Avukatlık stajını tamamlayan Gökçe takip eden yıl Göker Hukuk Bürosu’nu kurarak Kocaeli Barosu’na bağlı olarak serbest Avukatlık faaliyeti yürütmeye başladı. Avukatlık bürosunda bugüne dek 150’yi aşkın meslektaşına staj olanağı sağladı.

           Sivil Toplum Kuruluşlarında ve Meslek Örgütünde aktif görevler alan Gökçe, Kocaelispor Kulübü'nde disiplin ve denetim kurulu üyeliği ile Derince Birlikspor Kulübü Başkanlığı yaptı. Kocaeli Barosu komisyonlarında çalıştı. Sırasıyla Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği, iki dönem Kocaeli Barosu Başkanlığı (2014-2018) ve Türkiye Barolar Birliği Delegeliği görevlerinde bulundu.

          2000 yılında CHP’ye üye olduktan sonra sırasıyla İl ve İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, İl ve İlçe Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yaptıktan sonra 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Derince Belediyesi için Belediye Başkan adayı oldu. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi sonucuna göre Derince halkının yüksek teveccühü ile Derince Belediye Başkanı seçildi.

           Evli ve 2 çocuk babası olan Sertif Gökçe 30 yıldır Derince’de yaşamaktadır.