HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Keşanlı Ali Destanı Büyük Beğeni Topladı
Orjinal Resim

Keşanlı Ali Destanı Büyük Beğeni Topladı

 

Türk tiyatro tarihinin başyapıtlarından, usta kalem Haldun Taner'in yazdığı "Keşanlı Ali Destanı" Derince Gösteri Merkezi’nde sahne aldı

 

TİYATRONUN BAŞYAPITLARINDAN

Kültürel ve sanatsal etkinliklere önem veren Derince Belediyesi, bu kez Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün çok önemli bir eserini ilçe halkı ile buluşturdu. Tiyatro tarihinin başyapıtları arasında yer Keşanlı Ali Destanı’nın Derincelilerle buluştuğu eşsiz tiyatro oyununa büyük ilgi vardı. Derince Belediye Başkanı Av. Sertif Gökçe ve eşi Av. Sibel Gökçe’nin ev sahipliğinde Harikalar Sahili’nde yer alan Derince Gösteri Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyununa hem Derince hem de Kocaeli genelinden yoğun bir ilgi söz konusuydu.

 

BAŞKAN GÖKÇE’DEN TEŞEKKÜR

Tiyatronun usta kalemi Haldun Taner'in yazdığı, müziklerini Yalçın Tura'nın yaptığı ve Bora Özkula'nın yönettiği, “Keşanlı Ali Destanı” Bursa Devlet Tiyatrosu’nun usta sanatçıları tarafından sahnelendi. Tiyatro tarihinin başyapıtları arasında yer alan bu eşsiz eseri sergileyen tiyatro ekibi gecenin sonunda Gösteri Merkezi’ni dolduran sanat severler tarafından uzun süre alkışlandı. Programın sonunda kısa bir konuşma yapan Başkan Gökçe, “Haldun Taner'in kaleme aldığı bu muhteşem gösterimize katılan değerli halkımıza ve sanatçılarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Oluşturulma Tarihi :  24.06.2024 14:24:48
Okuma Sayısı : 150