Anasayfa > PROJELERİMİZ >
 • PROJELERİMİZ


 • YELKEN KÜLTÜR MERKEZİ KAFE VE RESTAURANT  
   
  BİR PRESTİJ PROJESİ
   
  Kocaeli’nin incisi Harikalar Sahili ile bütünlük oluşturan Yelken Kültür Merkezi, şimdiden Körfez’in en gözde projeleri arasındaki yerini aldı. Seyir teraslarının yer aldığı yelken katlarıyla Körfez’in eşsiz maviliğini sunan Yelken Kültür Merkezi, konumu, manzarası ve çevre düzenlemesi ile göz kamaştırıyor. Eşsiz proje, çok amaçlı salon ve sosyal donatılarıyla Derince’ye artı değer kazandırdı.


   
 • KAPALI YÜZME HAVUZU  
   
  ŞAMPİYONLAR DERİNCEDEN ÇIKACAK
   
  Yavuz Sultan Mahallesi’nde hizmet verecek olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, 25 metre uzunluğunda, 7 kulvarlı olarak inşa edildi. İlçede sporun gelişimine katkı sunacak Kapalı Yüzme Havuzu’nda kondisyon merkezi ve çocuk eğitim havuzu gibi sosyal donatılar yer alıyor. Havuzda yüzme dışında step, zumba ve aerobik gibi farklı branşlarda spor yapma imkanı da sunuluyor.


   
 • ER MEYDANI VE SPOR KOMPLEKSİ  
   

  SPORUN MERKEZİ İSHAKÇILAR

   
  İlçemizin 7 yeni mahallesi Çavuşlu, Geredeli, Karagöllü, Kaşıkçı, Tahtalı, Terziler ve Toylar’ın merkezi olan İshakçılar, yapılan yatırımlarla sporun yeni merkezi konumuna geldi. Bölgeye ilk olarak 25 x 42 metre ebatında halı sahanın yer aldığı Spor Kompleksi inşa edildi.  İshakçılar’da yapımı devam eden Er Meydanı projesi ise görünümü ve yapısal özellikleriyle Türkiye’ye örnek olacak nitelikte.


   
 • VİYADÜKLER  
   

  VİYADÜKLERLE KESİNTİSİZ ULAŞIM

   

  Sırrıpaşa ve Çenedağ mahallelerini birbirine bağlayan Cımbızdere Viyadüğü, 2016 yılında tamamlanarak kullanıma açıldı. 170 metre uzunluğunda, 30 metre yüksekliğindeki birinci viyadük 6 açıklıklı olarak inşa edildi. Çenedağ Mahallesi Esentepe mevkii ile Çınarlı’yı birbirine bağlayacak 20 x 134 metre ebatlarındaki ikinci viyadüğün ise tabliyeleri konuldu ve çalışmalar sona ermek üzere.   
 • 20 METRELİK ÇEVRE YOLU  
   

  ALTERNATİF ULAŞIM GÜZERGAHI

   

  Derince, İzmit ve Körfez ilçelerini kuzeyden direkt olarak birbirine bağlayan 20 metrelik alternatif yol projesi, 2. viyadüğün inşası ile birlikte tamamlanıyor. Hem ilçemiz hem de kentimiz için yeni bir ulaşım güzergahı oluşturan 20 metrelik çevre yolu, şehir merkezindeki araç trafiği yoğunluğunu azaltacak. 20 metre genişliğinde 2 x 2 şeritli olarak yapılan çevre yolu D 100 Karayolu’na alternatif oluşturuyor.   
 • İSHAKÇILAR KÜLTÜR MERKEZİ  
   
  300 KİŞİLİK DÜĞÜN SALONU
   
  İshakçılar’a inşa edilen Kültür Merkezi ile birlikte bölge sakinleri düğün, nişan ve sünnet gibi cemiyetlerini, artık ilçe merkezine gelmeden kendi muhitlerinde rahatlıkla yapabiliyor. 300 kişi kapasiteli düğün salonunun yer aldığı İshakçılar Kültür Merkezi’nde ayrıca bölge halkı kendileri için düzenlenen çeşitli meslek kurslarına da katılarak eğitim alma imkanı buluyor.


   
 • SPORCU FABRİKASI  
   
  HEDEF YILDIZ SPORCULAR YETİŞTİRMEK
   
  Türkiyenin dört bir yanında inşa edilen Sporcu Fabrikaları kentimizde ise ilçemiz Derincede inşa edildi. Çok amaçlı olarak planlanan merkezte basketboldan voleybola kadar bir çok salon sporu yapılabilecek. Yenikent Mahallesinde yapımı tamamlanan tesislere Siirtin Pervari ilçesinde vatani görevini yaparken şehit olan Jandarma Er Emre Kaan Arlının adı verilecek. 


   
 • 1071 ANADOLU KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ  
   

  KÜLTÜRÜN VE SANATIN MERKEZİ

   
  1071 kişilik konferans salonuyla kültürel ve sanatsal faaliyetlerin en önemli noktalarından birisi olacak olan 1071 Anadolu Kültür ve Sanat Merkezinde çalışmalar devam ediyor. Sırrıpaşa Mahallesi’nde inşa edilen kültür merkezi, kentimizin en büyük konferans salonunu bünyesinde barındıracak. 360 araç kapasiteli otoparkın da bulunacağı komplekste, kütüphane ve kurs merkezleri de yer alacak.


   
 • YENİKENT KAPALI PAZAR  
   

  ALIŞVERİŞİN YENİ ADRESİ

   
  Yenikent Mahallesi Mimar Sinan Camii’nin karşısındaki alana inşa edilecek Kapalı Pazar’ın ihalesi yapıldı. Üç kattan oluşacak Kapalı Pazar, çok amaçlı ve çağın gereklerine uygun olarak dizayn edilecek. Pazar hizmetinin verileceği günün haricindeki diğer 6 gün alan, otopark olarak kullanıma sunulacak. Proje bünyesinde düğün salonları, kütüphane ve öğretmen evi gibi donatılar da yer alacak.


   
 • HOCA AHMET YESEVİ CAMİİ  
   
  YENİ BİR İBADET MERKEZİ
   

  Yenikent Mahallesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yanındaki alana inşa edilecek Hoca Ahmet Yesevi Camii için ihale süreci tamamlandı. Bölge sakinlerinin ibadet ihtiyaçlarına cevap verecek olan cami, Osmanlı mimarisi ve motifleriyle göz kamaştıracak. 825 kişinin aynı anda ibadet yapma imkanı bulacağı Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin dış avlusunda ayrıca çay bahçesi ve kafeterya da yer alacak.   
 • DUMLUPINAR SPOR ve REKREASYON ALANI  
   
  YENİ BİR YAŞAM ALANI
   
  Her yaştan insanda büyük hayranlık uyandıran Harikalar Sahili ve sahil batı düzenlemesiyle ilçemiz, ilgi odağı olmaya devam ediyor. Farklı konsepti ve içerisinde yer alan masal kahramanlarıyla adından söz ettiren Harikalar Sahili projesinin ardından sahilin doğu kısmı da çok önemli bir yaşam alanı haline geliyor. Dumlupınar Mahallesi’ndeki spor ve rekreasyon alanı projesi bisiklet ve yürüyüş parkurları ile  spor yapmak isteyenlerin tercih edeceği yerler arasında bulunuyor.


   
 • İBNİ SİNA MAHALLE KONAĞI  
   
  MAHALLE KONAKLARI İLE SOSYAL YAŞAMA DESTEK
   
  Mahalle kültürünü ayakta tutmayı hedefleyen belediyemiz mahalle konakları projesini hayata geçiriyor. Geçmişten günümüze uzanan eserler arasında yer alan ‘Mahalle Konakları’ ilçemize değer katacak. Mahalle konakları ile mahalle sakinlerinin sosyal yaşamına da önemli oranda katkı sağlanması hedefleniyor. Bu doğrultuda ilçemizdeki belirli bölgelere sosyal donatı alanları ile dolu mahalle konakları kazandırılacak.


   
 • YENİKENT SPOR KOMPLEKSİ  
   
  SPOR TESİSLERİMİZ BÜYÜYOR
   
  İlçede sporun gelişmesine büyük katkı veren Başkan Bulut, projelerini gençler üzerine yoğunlaştırıyor. Görev aldığı 2004-2009 yılları arasında Belediye Spor Tesisleri’ne ilave saha yapıp modernize eden ve Kapalı Spor Salonu’nun temellerini atan Başkan Bulut, bu dönemde yine önemli hamleler gerçekleştiriyor. Gençlerin artan spor ihtiyaçlarına istinaden Belediye Spor Tesisleri büyütülecek. Yeni bir saha ve idari binanın yapılacağı tesisler ile Derincelilere beş yıldızlı bir spor kompleksi sunulması hedefleniyor.


   
 • OTOBAN BAĞLANTI YOLU ve LİMAN ENTEGRASYONU  
   
  DERİNCE, OTOBANA BAĞLANACAK
   
  Limanın özelleştirilmesi sürecine paralel olarak otoban bağlantı yolu ve liman entegrasyonu projeleri hız kazandı. İlçemize canlılık kazandıracak proje kapsamında özelleştirme süreci tamamlanan Derince limanındaki istihdamla ticari kalkınma desteklenecek. Liman giriş çıkış bölgeleri ve üst yapıları düzenlenerek çevresi ile daha modern bir yapıya kavuşacak. Buna bağlı olarak yapımı tamamlanacak olan otoyol bağlantı projesi ile limandan çıkan ağır vasıtaların D-100 karayolu üzerinde yarattığı yoğunluk ortadan kalkacak.


   
 • ÇENEDAĞ MESİRE ALANI ve BOTANİK BAHÇESİ  
   
  GENÇLİK VE SPORCU KAMPLARI
   
  Yeni yaşam kompleksi ile her zaman tatile gitme imkanı bulamayan insanlarımız keyifli zaman geçirebilecekleri bir mekana kavuşuyor. Çenedağ Doğa Park ve Botanik Bahçesi, tamamlanmasıyla birlikte Derince’nin değerine değer katacak. 7’den 70’e her kesime hitap edecek olan proje vatandaşlara eşsiz deniz ve doğa manzarası eşliğinde piknik yapma imkanı sunacak. Yaşlı ve emekli vatandaşlarımız da şehrin kalabalık ve gürültülü ortamından uzaklaşarak, huzur bulacağı bir ortamda zaman geçirecek.


   
   
   
  BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
  Özgeçmiş
  Başkanın Mesajı
  Başkana Mesaj
  Fotoğraf Albümü
  Muhtarlarımız
  Tarihi
  Nüfus
  Vizyon
  Misyon
  Komisyonlar
  Yönetim Şeması
  Belediye Encümeni
  Başkan Yardımcıları
  Müdürlükler
  Bilgi Edinme
  Kent Rehberi
  Vapur Saatleri
  Başvuru Takip
  Online Ödeme
  Duyurular
  Online İmar Durumu
  Online Harita
  Beyaz Masa
  Derince Kurumlar
  Faydalı Linkler