Başkan Aygün’den İshakçılar’a Müjdeler
14.09.2019
Belediye Derincespor Berabere Kaldı: 0-0
14.09.2019
Festival Heyecanı Dümbüldek’te Yaşandı
14.09.2019
Anasayfa > Haberler > Derince'de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
Derince'de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Derince’de de coşku içerisinde kutlandı. Kent Meydanı’na düzenlenen kutlama programı öğrencilerin sergilediği gösterilerle 100. yılın ruhuna yakışır bir şekilde gerçekleşti

 
 
Kent Meydanı’nda Etkinlikler

Yurdun dört bir tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlanan 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Derince’de de coşku içerisinde geçti. Bu yıl 19 Mayıs’ın 100. yılı olması dolayısıyla çok daha coşkulu geçen 19 Mayıs kutlamalarının adresi Derince Kent Meydanı oldu. Katılımın son derece yoğun olduğu törene Derince Kaymakamı Cemil Aksak, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Garnizon Komutanı Vekili Dz. Albay Yetkin Koçtaş, Derince Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şirin, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mahir Sarıdağ, İlçe Emniyet Müdürü Ali Fuat Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, İlçe Müftüsü Mecit Amil, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Yüksel, meclis üyeleri, muhtarlar, kaymakamlık ve belediye daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

 

Sportif Aktiviteler ve Halk Oyunu

Kent Meydanı’ndaki etkinlikler öncesi ilk olarak Derince Kaymakamı Cemil Aksak, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve Garnizon Komutanı Vekili Dz. Albay Yetkin Koçtaş, öğrencilerin sportif etkinlikler yaptığı alanları gezerek, onlara eşlik etti. Kent Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda ilk olarak bir selamlama konuşması yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Yüksel, 19 Mayıs’ın önemine değindi. 19 Mayıs dolayısıyla düzenlenen törenlerde ilk olarak Kocaeli Eskrim Kulübü sporcuları gösteri sundu. Ardından Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü’nün öğrencileri cimnastik, tekvando, güreş ve karate branşlarında çeşitli gösterilere imza attı. Sportif etkinliklerin ardından Çınarlı Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ile devam eden Derince’deki program protokol ve öğrencilerin toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar