Kırım Sürgünü 75. Yılında Anıldı
19.05.2019
Başkan Aygün'den 19 Mayıs Mesajı
19.05.2019
Birlikte Çalışacak, Birlikte Başaracağız
17.05.2019
Anasayfa > Haberler > Derince'de Mevlid-i Nebi Konferansı
Derince'de Mevlid-i Nebi Konferansı
Mevlidi Nebi Haftası dolayısıyla Derince'de düzenlenen "Hz. Peygamber ve Gençlik" temalı konferansa Derinceliler yoğun ilgi gösterdi

 
Protokolden Yoğun İlgi

Derince Müftülüğü ve Türk Diyanet Vakfı Derince Şubesi’nin Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Hz.Peygamber ve Gençlik’ temalı konferans Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Derince Kaymakamı Cemil Aksak, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, İlçe Müftüsü Mecit Amil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, ilçe protokolü ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Diyanet Sen Derince Temsilcisi Çetin Kıranşal’ın sunuculuğunu yaptığı programda ilk olarak Derince Merkez Camii Müezzini İbrahim Demiröz, Kuran-ı Kerim tilavetinde bulundu.

 

 

Çetres’ten Önemli Bilgiler

Derince İlçe Müftüsü Mecit Amil’in selamlama konuşmasının ardından kürsüye çıkan Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Recai Çetres ise “Hz. Peygamber ve Gençlik” temalı konferansta katılımcılara önemli bilgiler verdi. Günümüzde her çaresizliğin ilacının peygamberimizin sünnetinde olduğunu belirten Çetres, gençliğin insan hayatındaki en verimli dönem olduğunu ve gelecek nesillerin inşasında ailelere büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen programın bitiminde ise katılımcılara Diyanet İşleri Başkanlığı’na ait yüzlerce kitap ücretsiz olarak dağıtıldı.

 
 
 
 


   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar