Millet Kıraathanesi’nde Son Dokunuşlar
17.07.2019
Başkan Aygün’den Akgündüz’e Ziyaret
17.07.2019
Belediye Derincespor’da İmzalar Atıldı
17.07.2019
Anasayfa > Haberler > Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı
Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı
Derince'de bu yıl İl ve İlçe Müftülüğü'nün organizasyonuyla kutsal topraklara giderek hac ibadetlerini yerine getirecek olan 56 hacı adayı için bir uğurlama programı düzenlendi

 
Derince’den 56 Hacı Adayı

Hac ibadetini yerine getirmek için kutsal topraklara doğru yola çıkan Derinceli hacı adayları için Derince Kent Meydanı’nda bir program tertip edildi. Yola çıkacak 56 hacı adayı için düzenlenen programa Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Derince Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Işık, İlçe Müftü Vekili Ergün Yılman, ilçedeki din görevlileri ve hacı adaylarının yakınları yoğun ilgi gösterdi. Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunduğu, ilahilerin söylendiği uğurlama töreninde bir konuşma yapan İlçe Müftü Vekili Ergün Yılman, hacı adaylarına dikkat etmeleri gereken konular hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

 

Başkan Bulut’tan Mesajlar

Müftü Vekili Yılman’ın ardından hacı adaylarına seslenen Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut da yaptığı konuşmada “Rabbim yapacak olduğunuz ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul eylesin. Hac ibadetinizin kabul olmasını Yüce Allah’tan diliyorum. Rabbim burada bulunan herkese kutsal topraklara giderek, hac ibadetini yerine getirmeyi nasip etsin inşallah” dedi. Eski Körfez Müftüsü Hasan Erdoğan’ın kafile başkanlığında Derince’den kutsal topraklara giderek hac ibadetlerini gerçekleştirecek olan 56 hacı adayı, düzenlenen program sonrası dualar eşliğinde uğurlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar