DEAH Mescidi Yenilendi
11.02.2019
Rıza Bey Konağı Tarihe Işık Tutacak
11.02.2019
Derince'nin Nüfusu: 140 Bin 982
01.02.2019
Anasayfa > Haberler > Derince’de Kurbanlıklara Sıkı Denetim
Derince’de Kurbanlıklara Sıkı Denetim
Derince'de bu yıl Kadırga Mesire Alanı'nda kurulan Kurban Pazarı'nda yer alan kurbanlıklar düzenli bir şekilde kontrol ediliyor

 
Kadırga Mesire Alanı’nda Kuruldu

Bayram öncesi yoğun bir hareketliliğin yaşandığı Derince’deki kurban pazarı alanında bir yandan kurbanlıkların satışı gerçekleşirken diğer taraftan denetimler de sıkı bir şekilde devam ediyor. Bu yıl Çınarlı Mahallesi’nin üst kısmında bulunan Kadırga Mesire Alanı’nda kurulan Kurban Pazarı’na sadece Derince’den değil, çevre ilçelerden de yoğun bir ilgi söz konusu. Kurban Bayramı yaklaşırken hareketliliğin arttığı bölgede yer alan yaklaşık 1500 büyükbaş ve 1200 küçükbaş hayvanın üçte birinin satışı ise tamamlandı.

 

 

Kurban Pazarı’nda Veteriner Denetimi

Altyapı düzenlemesinin Derince Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapıldığı Kurban Pazarı’nda Derince Belediyesi Veterineri Deniz Yayla da denetimler de bulunuyor. Pazara getirilen hayvanların kulak küpeleri, veteriner sağlık raporları, hayvan pasaportları ve genel sağlık durumları Veteriner Yayla tarafından incelenirken bugüne kadar yapılan kontrollerde her hangi bir sağlık sorununa ve eksikliğe rastlanmadığı ifade edildi.



   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar