Belediye Derincespor Berabere Kaldı: 1-1
11.02.2019
DEAH Mescidi Yenilendi
11.02.2019
Rıza Bey Konağı Tarihe Işık Tutacak
11.02.2019
Anasayfa > Haberler > Son İftar Sofrası Mersincik’te Kuruldu
Son İftar Sofrası Mersincik’te Kuruldu
Derince Belediyesi'nin bu yıl Ramazan ayında mahallelerde düzenlediği ve her akşam binlerce vatandaşı bir araya getiren iftar sofraları son olarak Mersincik Mahallesi’nde kuruldu

 
On Bir Ayrı Noktada Mahalle İftarı

Mahallelerde kurulan iftar sofraları ve her akşam Kent Meydanı’ndaki çayhane etkinlikleri ile Ramazan ayının dolu dolu yaşandığı Derince’de bu yıl on bir ayrı noktada program düzenlendi. Derince Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen mahalle iftarlarının sonuncusu ise Mersincik Mahallesi Hayat Caddesi üzerindeki alana kuruldu. Ramazan ayı boyunca bu kutsal ayın coşkusunu, birlikte iftar açma mutluluğu ile birleştiren Derinceliler, Mersincik Mahallesi’ndeki son mahalle iftarına da geniş bir katılım gösterdi. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un da katılım sağladığı iftar alanına gelen yaklaşık 2 bin kişi, hep birlikte oruçlarını açmanın huzurunu yaşadı. İftardan önce alana gelen Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, yemeklerini alan vatandaşları selamlayarak, sohbet etti. 

 

 

Başkan Bulut’tan Bayramlaşmaya Davet

Meclis üyelerinden muhtarlara, STK temsilcilerinden vatandaşlara kadar geniş bir katılımın sağlandığı Mersincik Mahallesi’ndeki iftar programı coşku ve huzur içerisinde geçti. İftar programında vatandaşlara seslenen Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, mahalle iftarlarına gösterdikleri ilgi nedeniyle Derincelilere teşekkür etti. Ramazan ayının Derince’de en güzel şekilde yaşandığını belirten Başkan Bulut, tüm Derincelileri bayramın birinci günü saat 11.00’de Yelken Kafe’de yapılacak olan bayramlaşma törenine davet etti. İftarın ardından kurulan çayhanede vatandaşlar tasavvuf müziği dinleyerek çaylarını yudumlarken, çocuklar da kendileri için hazırlanan oyun alanında animasyon ekiplerinin gösterileri ile eğlenme imkanı buldu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar