Derince’de Temizlik Mesaisi Sürüyor
17.01.2019
Başkan Bulut'tan Basın Onur Günü Mesajı
16.01.2019
Bir Spor Tesisi de Derince’ye Kazandırıldı
14.01.2019
Anasayfa > Haberler > CHP'nin Bu Ülkede Dikili Ağacı Yok
CHP'nin Bu Ülkede Dikili Ağacı Yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siz rahmetli uçak fabrikası yapan Sivaslı Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasını kapatıp gaz ocağı fabrikasına çevirdiniz. CHP budur. Kime yutturacaksınız? Sizin bu ülkede dikili ağacınız yok." dedi

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince İzmit Milli İrade Meydanında düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

 

"Sizin bu ülkede dikili ağacınız yok, dikili taşınız yok"

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnceyi, "Şimdi çıkmış kafayı nereye takmış biliyor musun? Benim açıkladım ya, Millet kıraathaneleri dedim, kafayı ona takmış. Şimdi bu kıraathane deyince ne anlıyor biliyor musun? Kumarhane anlıyor. Ne anlıyor biliyor musunuz? Hani iskambil oynarlar ya bunların bunların birçoğu, okey taşları vesaire filan, falan onu anlıyor." sözleriyle eleştiren Erdoğan, "Bak, Bay Kemal, Bay Muharrem, kıraat okumaktır, kıraathane okuma evi." diyerek, Zeytinburnu Belediyesince açılan kıraathanenin videosunu vatandaşlara izletti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Zeytinburnundaki kıraathaneyi ziyaret ettiklerini hatırlatarak, şunları kaydetti:

 

"Ben dedim ya buraya gelecekler çocuklar, 24 saat açık. Çayını, kahvesini içecek, interneti var, kekini orada yiyecek. Hatta hatta Zeytinburnu bir de çorba veriyor. Bunlar da var ve bunlar ücretsiz olacak. Şimdi ben bunu söyledim adamın dediği ne biliyor musun? O diyor kek verecek, ben de diyor fabrikada işçi alacağım. İnanıyor musunuz? Ya sizin hayatınızda böyle bir şey olmamış ki. Siz Nuri Demirağın, rahmetli uçak fabrikası yapan Sivaslı Nuri Demirağın uçak fabrikasını kapatıp gaz ocağı fabrikasına çevirdiniz. Ya CHP budur, CHP budur. Kime yutturacaksınız? Sizin bu ülkede dikili ağacınız yok, dikili taşınız yok. Bize bunları yutturamazsınız. Ben inanıyorum ki 24 Haziranda benim halkım, vatandaşım bu yalan üzerine bir şeyler yapmaya çalışanlara dersini sandıkta verecek. Hazır mıyız? Kocaeli, şu dersi bir verin be ama bambaşka verin. Şimdi ortaya başka çıkanlar da var. Hepsine birden verin. Ankaranın, İstanbulun, Antalyanın standartlarını Bursaya, Kocaeline, Balıkesire, Diyarbakıra, Artvine, Şırnaka taşımanın kavgasını verdik."

 

"Ufuk yok"

Kocaelini İstanbula, Ankaraya ve güzergah üstündeki şehirlere Yüksek Hızlı Tren Hattıyla bağladıklarını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

 

"Ama bunlar bu işten anlar mı? Kardeşlerim, siz çırağa bakkal dükkanınızı teslim eder misiniz? Hızlı tren projelerimiz tamamlandığında birçok il merkeziyle bağlanmış olacak. Bunlar çırak bile değil. Hızlı tren projelerimiz tamamlandığında Kocaeli, Türkiyenin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine birçok il merkeziyle bağlanmış olacak.

 

Bay Muharrem, Kanal İstanbula karşıyım. diyor. Kafaya bak, kafaya. Yok, ufuk yok. Daha şurada geçenlerde bir gemi Boğazda yalıya çarptı. Bu tanker olsaydı, Allah muhafaza aylarca orada yangın olurdu. Kafası basmıyor, genel başkanının da basmıyor. Bu CHPnin tarihi böyle. Tutturdu otomobil. Ne otomobili. diyor. Bu Erdoğan 20 yıl geriden geliyor. diyor. Kocaeli, Bursa ile beraber otomobilin merkezi ama o zannediyor ki bizim bu otomobil projemiz benzinli veya mazotlu. Değil. Bay Muharrem, bu elektrik-elektronik, bununla çalışacak. Teslanın sahibi Elon ziyaretimize geldi. Dünyada şu anda önemli bir proje. Sana gelmedi Muharrem. Niye geldi ya bize? Bu adamla iş yapılır diye geldi."

 

"Dünyaya en güzel cevabı vereceksiniz"

Cumhurbaşkanı Erdoğanın, "Kocaeli 24 Haziranda durmak yok yola devam diyor muyuz? 24 Haziranda mührü bir kez daha AK Partiye basıyor muyuz? 24 Haziranda Cumhur İttifakını rekora taşıyor muyuz?" sözlerine, vatandaşlar "evet" diye karşılık verdi.

 

Bunların, AK Parti iktidarlarının Kocaelideki 16 yıllık hizmet dağının görünen kısmı olduğunu ifade eden Erdoğan, "Biliyorsunuz, iki pusula tek zarf. Anlıyorsunuz değil mi? İki pusula olacak. Bu pusulanın bir tanesinde cumhurbaşkanı adayına mührü basacaksınız. Diğerinde de AK Partiye mührü basacaksınız. Cumhur İttifakının altında malum iki parti var ve sizlerin desteğini istiyoruz." dedi.

 

Erdoğan, yurt dışında olanlara, Türkiyenin değişik yerlerindeki akrabalara da ulaşılması gerektiğinin altını çizerek, "24 Haziran bir başka. Türkiye yeni bir döneme giriyor. Dünya bizimle nasıl uğraşıyor görüyorsunuz. Bizimle uğraşan dünyaya en güzel cevabı siz vereceksiniz. Demokratik bir şekilde oylarınızla vereceksiniz." diye konuştu.

 

"Bunlar milleti inim inim inlettiler"

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Türkiyede dikili ağacı dahi olmayanların adeta gözlerini yapılan yatırımlara diktiğini söyledi.

 

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

 

"Tek parti CHPsi yıllarında biliyorsunuz milleti inim inim inlettiler. Kalkınma hamlemizi durdurdular. Bu ülkede 18 yıl boyunca Allah-u ekber nidasını minarelerimize çok görenler şimdi yeni baskıların, yeni yıkımların hesabını yapıyorlar. Bunlar, ezanı Türkçe okutanlar değil mi? Biliyorsunuz, imam hatiplerin israf olduğundan bahsediyorlar. 2023 projelerimizi rafa kaldırmaktan bahsediyorlar. Hızlı tren hatlarını çürümeye terk etmeyi vadediyorlar. Cumhurbaşkanlığı Külliyesini satmayı konuşuyorlar. Dünyanın dört bir ucunda ecdat yadigarı eserleri ayağa kaldıran mazlum ve mağdurlara sahip çıkan kurumlarımızı TİKAyı, AFADı bunları kapatmaktan bahsediyorlar. Şu cehalete bakın. Bu TİKA, dünyanın dört bir yanında fakir fukara, garip gureba bunlara ulaşıyor. Tarihi eserlerimizi yeniden ayağa kaldırıyor. AFAD, nerede bir garip varsa, nerede bir hasta varsa ona ulaşıyor. Sen bütün işleri bitirdin de şimdi onları mı kapatacaksın? Daha dur bakalım. Sen kimsin? Haddini bil."

 

"O apoletleri sen mi taktın ki sen sökeceksin?"

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnceyi eleştiren Erdoğan, şunları kaydetti:

 

"Ya adamın işi gücü yok ya gitmiş İsmail Metin Paşa ile uğraşıyor. Kim o İsmail Metin Paşa? 2. Ordu Komutanı. Afrin operasyonunu yürüten komutan. Ben de tabii Malatyaya gittim. O akşam Türkiye Esnaf Sanatkarları Odası iftar verdi. Onlar protokol mensubu aynı zamanda ve aynı masada oturuyoruz. Konuşmamı yapıyorum, konuşmanın bir yerinde alkışladılar. Bu alkışı beyefendi kendisi için Bu beni zora soktu diyor. Ya sen böyle bir konuşmaya zaten layık değilsin ki ve tuttu Apoletlerini sökeceğim dedi. Ya o apoletleri sen mi taktın ki sen sökeceksin. O apoletleri bu millet taktı ve bunu sökecek merciler bellidir, yargıdır yargı, cahil. Bunu da öğren. Senin böyle bir yetkin yok. Cumhurbaşkanı olsan da yok. Bunların hepsi yargı süreci içerisinde olacak işlerdir. Bunları, lafı eğip, bükmeden bu sorulara cevap versinler.

 

Şimdi Kocaeli, ülkemizin ve şehrimizin geleceğini 24 Haziranda bu zihniyete bırakmıyoruz değil mi? Bunun için Güçlü Meclis diyor muyuz? Bunun için Güçlü hükümet diyor muyuz? Bunun için Güçlü Türkiye diyor muyuz? Allahın izni, sizlerin teveccühü ile bu yıkım ekibine dört gözle bekledikleri fırsatı asla vermeyeceğiz. Sizlerin desteğiyle hizmet ve atılım düşmanlarının heveslerini kursaklarında bırakacağız. Yasakçı, baskıcı, diktatör, tek adam anlayışının temsilcisi CHP zihniyetinin bir daha Türkiyenin şoför koltuğuna oturmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kargadan başka kuş, yıkmaktan başka iş tanımayan bu çapsızların niyetlerini gerçekleştirmesine rıza göstermeyeceğiz."   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar