Sanayi Üretimi 2018'de Arttı
14.02.2019
Yesevi Camii Derince’ye Çok Yakıştı
12.02.2019
Belediye Derincespor Berabere Kaldı: 1-1
11.02.2019
Anasayfa > Haberler > Dümbüldek Suyu Mesire Alanı Hizmete Açıldı
Dümbüldek Suyu Mesire Alanı Hizmete Açıldı
Giriş kapısı, 51 metrekarelik kır kahvesi, 18 metrekare mescit, vatandaşların rahatça suya erişebilmesi için çeşme ile tuvaletlerin yapımının yanı sıra yürüyüş ve piknik alanlarıyla yeni bir çehreye kavuşan Dümbüldek Suyu Mesire alanı yoğun bir katılımla halkla buluştu

 
Programda bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz. Bu güzel kentimizde göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kentimizi şahlandırmak için çalıştık. Kocaeli’de, eser üzerine eser koyduk. Biz bozmaya ve yıkmaya değil vatandaşımızın isteklerini yapmaya geldik” dedi.

 

 

ÜLKEMİZİN VE ÖZELLİKLE YEREL YÖNETİMLERİN ÖNÜNÜ AÇTI

Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay’ın da hazır bulunduğu tanıtım programında Türkiye ve Kocaeli’nin sürekli gelişmesi için çalışıyoruz diyerek konuşmasını sürdüren Karaosmanoğlu, “Bizler bu eserleri ortaya koyarken de vatandaşlarımızdan bu güzellikleri korumasını istiyoruz. Buralar bizim soframız ve mutfağımızdır. Mesire alanımızda yaptığımız düzenlemeyle insanımızın gönlünün ve aklının dinleneceği, ailesiyle keyifli bir zaman geçireceği bir bölge kazandırdık. Biz yıllar önce şehirde ne varsa köyde de onu yapacağız dedik. Hatta daha sonra bizim köylerimiz, Avrupa’nın köylerinden daha güzel olacak dedik. Çok şükür bunu başardık. Bu eserleri kazandırırken, geçmiş dönem istikrarsız hükümetlerin varlığı olsaydı bunları asla başaramazdık. İşte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu projelerimizi hayata geçirirken bize liderlik yaptı. Ülkemizin ve özellikle yerel yönetimlerin önünü açtı” şeklinde konuştu.

 

 

DOĞAL GÜZELLİKLERİMİZLE KAYNAKLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

“Devletimizin kaynakları 16 yıl önce faize giderken, bugün halkımıza hizmet olarak geri dönüyor” diyerek sözlerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Cumhurbaşkanımız ile birlikte ülkemiz kalkındı, gelişti. Bu eserlerin altında onun imzası var. Ülkemize sahip çıktı. Kaynaklarına sahip çıktı. Milletten aldığını millete verdi. Geçmiş öylemi idi. Bazı yerlerde bu eserleri açarken Büyükşehir Belediye Başkanı yaptı diyorlar. Hayır, bu hizmetler ve bu başarı halkımızdır. Çünkü bizlere sizler yetki veriyorsunuz. Bu nedenle kentimize, ülkemize, doğal güzelliklerimizle kaynaklarımıza sahip çıkacağız. Türkiye gelişecek, kalkınacak ve güçlü olacak. Bu ülkede onurlu bir şekilde yaşamak için bu gibi projeleri de hayata geçiriyoruz. Bu bölgeyi Mesire alanı yaparak bir şifa kaynağı olduğu bilinen Dümbüldek Suyu’ndan vatandaşlarımızın daha fazla istifade etmesi ve de bu bölgede turizmi canlandırmayı istedik. İnsanlarımız buraya akın akın geliyor. Mesire alanı ve yeşilliğiyle doğa harikası bir yer olan Dümbüldek Suyu mesire alanı, şifa aramaya gelen ve piknik yapmak isteyenler için çok güzel bir yer. Bu çalışmayla birlikte bu bölgenin daha da şenleneceğine ve bölge halkının daha fazla kalkınacağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde tamamladı.

 

 

BİR VAADİMİZİ DAHA YERİNE GETİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Tanıtım programına katılan Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerine kazandırdığı bu hizmet için teşekkür ederken, Kocaeli İli Gebze Çayırova Darıca Dilovası Taşköprülüler Dernek Başkanı Ali Osman Kılcan ise, “İbrahim Başkanımızın bölgemize kazandırdığı hizmetler için çok teşekkür ediyorum. Kendisine ilettiğimiz talepleri hızlı bir şekilde değerlendirdikten sonra insanımızın hizmetine sunuyor. Dümbüldek Suyu Mesire alanımız için de kendisine çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ise yaptığı değerlendirmede “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hizmete sunduğumuz Dümbüldek Suyu Mesire Alanı’nın açılış töreninde vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Karagöllü Mahallesi’nde yer alan Dümbüldek Suyu’nu Derince’mize kazandırarak bir seçim vaadimizi daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnanıyorum ki şifalı suyu, mesire alanı, sosyal donatıları ve yürüyüş yolları ile bu bölgemiz artık çok daha büyük ilgi görecek. Derince’miz için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar