Rıza Bey Konağı Tarihe Işık Tutacak
11.02.2019
Derince'nin Nüfusu: 140 Bin 982
01.02.2019
Rıza Bey Konağı’nın Dış Cephesi Tamamlandı
30.01.2019
Anasayfa > Haberler > Talha Uğurluel’den Önemli Mesajlar
Talha Uğurluel’den Önemli Mesajlar
Tarihçi Yazar Talha Uğurluel, Derince'de düzenlendiği Çanakkale'den Afrin'e Milli Mücadele konulu konferansta çok önemli mesajlar verdi

 
Yılmaz ve Bulut Yalnız Bırakmadı

Derince İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği ile Derince İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin birlikte düzenlediği konferansta ünlü tarihçi yazar Talha Uğurluel, Derincelilerle buluştu. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde (ZHKM) gerçekleşen konferansa başta Derince Kaymakamı Akın Yılmaz ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut olmak üzere ilçe protokolü ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Program ilk olarak İmam-ı Azam Camii İmam Hatibi Zekeriya Altuntaş ve Derince İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Yılmaz Yaykın’ın selamlama konuşması ile başladı.

 

 

Çanakkale’den Afrin’e Milli Mücadele

Programda söz alan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ve Derince Kaymakamı Akın Yılmaz da yaptıkları konuşmalarda milletimizin şanlı tarihinin başarılarla dolu olduğuna vurgu yaptı. Konuşmaların ardından kürsüye çıkan ünlü tarihçi yazar Talha Uğurluel, “Çanakkale’den Afrin’e Milli Mücadele” konulu konferansında izleyicilere çok önemli mesajlar verdi. Gerek Çanakkale Zaferi gerekse Afrin’deki milli mücadele konularına vurgu yapan Uğurluel, “Çanakkale’de dünyanın en büyük güçlerinin en sinsi planlarına karşı o kadar büyük bir başarı kazanılmış ki bunu ancak destanlarla ifade edebiliriz. Günümüzde de aynı güçlere karşı Afrin’de başarılı olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

 
 
  
  
    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar