Yesevi Camii’nde Hummalı Çalışmalar
09.01.2019
Derince’de Denetim Komisyonu Belirlendi
09.01.2019
Derince İHL Spor Salonu’nda Sona Gelindi
08.01.2019
Anasayfa > Haberler > Söz Konusu Rapor Yok Hükmündedir
Söz Konusu Rapor Yok Hükmündedir
Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, İnsani Gelişme Vakfı tarafından yapılan ve asılsız değerlendirmeler içeren raporla ilgili açıklamalarda bulundu. Söz konusu raporun kendileri için yok hükmünde olduğunu belirten Başkan Bulut, bunun bir siyasi hareket olduğunu sözlerine ekledi

Derince’mizin Üzerine Oyunlar Oynanıyor

Derince Esnaf ve Sanatkarlar Odası yeni binasının açılış töreninde bir konuşma yapan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, son günlerde kamuoyuna yansıyan asılsız raporla ilgili değerlendirmelerde bulundu.  Kısa adı İNGEV olan bir araştırma vakfı tarafından yapılan ve gerçek dışı bilgilerle Derince’yi karalayan raporun kendileri için yok hükmünde olduğunu ifade eden Başkan Bulut, “Son zamanlarda Derince’mizin üzerine oynanan karalama çabalarını benimsemediğimi bu kentin belediye başkanı olarak ifade etmek istiyorum. Birilerinin Derince’yi başarısız olarak değerlendirmesini belediye başkanı olarak, Derince’nin esnafı olarak, Derince’nin vatandaşı olarak, kimsenin kabul etmesi gibi bir durum asla söz konusu değildir. Pekala kamuoyuna yansıyan bu değerlendirmeyi yapan kim? İstanbul’da bir vakıf. Adı İnsani Gelişme Vakfı. Bu vakıf her belediyeden faaliyet raporlarını istemiş, Derince Belediyesi’nden faaliyet raporunu alamamış. Bunun karşılığında ise sıfır göstermiş ve ilçemizi son noktalarda değerlendirmiş. Basın mensupları da bunu alarak Derince Türkiye’nin en kötü ilçesi, en kötü belediyesi diye yansıttı.  Ben 50 yıldır Derince’de oturuyorum ve bunun siyasi bir hareket olduğunu biliyorum. Değerlendirmede ilk sıralara bakıyorsunuz İstanbul Şişli, Kadıköy, Beşiktaş, Ataşehir, Ankara Çankaya, İzmir Konak yer alıyor. CHP’nin belediyeleri başarılı, ama AK Parti’nin belediye başkanları ve ilçeleri başarısız. Biz bunları hiçbir zaman benimsemedik ve Derince olarak bu karalamayı kabul etmiyoruz” dedi.

 

Biz Bu Ayak Oyunlarına Uyarsak Yanılırız

İnsani Gelişme Vakfı tarafından hazırlanan raporun bir karalamadan ibaret olduğuna vurgu yapan Başkan Bulut, “Sizler bu karalamaları siyasetten yapabilirsiniz ama Derince’nin insanını karalayamazsınız. Bir Derinceli olarak her zaman söylüyorum ve söylemeye devam edeceğim kimse Derince’yi kötüleyemez. Ben 50 yıldır Derince’liyim ve yıllardır Derince’nin içerisinde çalışmalar yapıyoruz. 141 bin nüfusla Türkiye’nin 40 ilinden büyük bir ilçe konumundayız. Yapılan projeler ortada. Vakfın yaptığı araştırmada sorulan sorular malum. Orada müze var mı? Hayvan barınağı var mı? Metro var mı? Tramvay var mı?  Neymiş Derince, Türkiye’nin en kötü ilçesiymiş. Bir belediye başkanı olarak bunu kabullenmediğimi sizlerle paylaşıyorum. Bizler belediyemizin kaynaklarını Derince’nin insanına, Derince’nin esnafına, Derince’nin yaşayan bütün sakinlerine harcıyoruz. Altyapısı, üstyapısı, yüzme havuzu, sosyal tesisleri, kapalı pazarı, kongre merkezi ve otoparklarıyla hizmete sunduğumuz tüm eserler hepsi Derince’lilerin. Halkımızın vermiş olduğu vergilerle ilçemize hizmet ediyoruz. Kim ne derse desin, basın ne yazarsa yazsın, biz kendimizden eminiz. Eğer yanlışlarımız varsa kabul ederiz. Türkiye’nin ilk üçünde yer alan Derince nasıl olur da sonuncu oldu diye soruyorlar. Diyoruz ki Türkiye’de ilk üçü belirleyen kurum Devlet İstatistik Enstitüsü ama sonuncu gösteren kim bir vakıf, araştırma vakfı. Eğer biz bu ayak oyunlarına uyarsak yanılırız. Ayrıca bu ayak oyunlarını manşetlerine taşıyan arkadaşlara da tazminat davası açacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.


   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar