4 İlçede Yollara Bakım ve Onarım Yapılacak
18.02.2019
Kent Derbisi Belediye Derincespor’un: 0-1
18.02.2019
İzmit’te 30 Türde Balıkçılık Yapılabiliyor
14.02.2019
Anasayfa > Haberler > EYDEM Ailesi Gösteriye Hazırlanıyor
EYDEM Ailesi Gösteriye Hazırlanıyor
Derince Belediyesi Engelsiz Yaşama Destek Merkezi kursiyerleri, Ayşe Mutlu’nun önderliğinde devam eden halk oyunları eğitimleri ile yılsonu gösterisine hazırlanıyor

 
Sosyal beceri kursları

Derince Belediyesi’nin örnek projeleri arasında yer alan Engelsiz Yaşama Destek Merkezi’nde (EYDEM) eğitim öğretim faaliyetleri çeşitli aktivitelerle devam ediyor. İlçedeki engelli bireylerin toplumsal hayata uyumlarını hedefleyen çalışmalara imza atan EYDEM’de fitness, okuma yazma, halk oyunları, el sanatları ve çeşitli sosyal beceri kursları düzenliyor. Bir yandan kursların tüm hızıyla devam ettiği EYDEM’de diğer taraftan da her yıl eğitim dönemi sonunda düzenlenen yılsonu gösterileri için hazırlıklar sürüyor.

 

Ayşe Mutlu öncülüğünde

Bu çalışmalar kapsamında EYDEM bünyesindeki halk oyunları kursunda yoğun bir mesai harcanıyor. Halk oyunları eğitmeni ve usta öğretici Ayşe Mutlu önderliğinde çalışmalarını sürdüren EYDEM kursiyerleri, yılsonu etkinliklerinde sahneleyecekleri gösterilerin provalarını yapıyor. Halk oyunları kursu ile ilgili bilgi veren usta öğretici Ayşe Mutlu, “Her hafta perşembe günü 25 öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizi iki grup halinde sürdürüyoruz. Hedefimiz çocuklarımızı yılsonu gösterisine en güzel şekilde hazırlamak” dedi.   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar