Binler Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü
07.01.2019
Cumhurbaşkanlığından Seçim Genelgesi
04.01.2019
Yıl Sonu Hedeflerimizin Tamamını Tutturduk
04.01.2019
Anasayfa > Haberler > Fatihlerimizi Yetiştiren Annelerimizdir
Fatihlerimizi Yetiştiren Annelerimizdir
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu’nda düzenlenen programda hanımlara seslenen Başkan Bulut, "Kadınlarımız her şeyin en iyisine layık. Çünkü yavrularımızı yetiştiren, Fatihlerimizi yetiştiren annelerimizdir." dedi

 
Yelken Kafe’de Özel Bir Program

Derince Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilçe genelinde bir kutlama programı düzenledi. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un ev sahipliğinde Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen programa başta Derince Kaymakamı Akın Yılmaz olmak üzere, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarının bayan personelleri yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık 500 kişinin katılımı ile gerçekleşen programda ilk olarak bağlamada Hatice Uğur Balcı ve gitarda Jale Fikir’in sunduğu müzik dinletisi eşliğinde, katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. Gecenin ev sahipliğini yapan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ve eşi Halise Bulut ise birlikte masaları dolaşarak programa katılan konuklarla tek tek ilgilendi.

 

 

Kadınlarımız Her Şeyin En İyisine Layık

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda ilk konuşmayı yapan isim olan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Bu salonda sizleri ağırlamak, sizlerle bir arada olmak bizim için mutluluk verici. Biz projelerimizi hizmete sunarken, benden yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen eşime de sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Belediyecilik, beşikten mezara kadar devam ediyor. Biz yaşadığımız kentte hanımlara, annelere, siz değerli konuklarımıza katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize. Kadınlarımız her şeyin en iyisine layık. Çünkü yavrularımızı yetiştiren, Fatihlerimizi yetiştiren annelerimizdir. Ülkesini seven, vatanını seven, bayrağını seven anneler olduğu müddetçe bu ülkeyi kimse bölemez. Bu birlik ve beraberliğimiz hiçbir zaman bozulmasın” dedi.

 

 

Kocaelili Annelerden Afrinli Annelere Mektup

Derince Kaymakamı Akın Yılmaz ise konuşmasında “Öncelikle hepinize hoş geldiniz diyor, Kadınlar Günü’nün mutluluklar içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Aslında senede bir gün değil her gün anneler günü, her gün kadınlar günüdür. Her günümüzün mutluluklar içerisinde, dayanışma içerisinde geçmesi çok önemli. Bugün ayrıca halkımızın her kesiminden hanımları bir araya getirerek, güzel bir mekanda program düzenleyen belediye başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Derince’de son dönemde önemli gelişmeler, önemli projeler hizmete giriyor. Birlikte her geçen gün daha ileri doğru gitmeye devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından Kocaelili annelerin, Afrin’de yaşayan annelere yazdığı mektubun da okunduğu programda zaman zaman duygu dolu anlar da yaşandı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar