Kampanyaya Katılan Firma Sayısı 500'ü Aştı
12.10.2018
Derince’de Fiyat Denetimleri Sürüyor
12.10.2018
Bulut: Derince’miz İçin Birlikte Çalışıyoruz
12.10.2018
Anasayfa > Haberler > Mahalle Konakları Derince’de Hayat Buluyor
Mahalle Konakları Derince’de Hayat Buluyor
Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut'un ilçeye kazandırdığı vizyon projelerle Kocaeli'nin en gözde yaşam alanlarından biri haline gelen Derince'de 'Mahalle Konakları' da hayat buluyor

 
Çalışmalar devam ediyor

Derince Belediyesi, mahalle kültürlerini yeniden yaşatmayı amaçlayarak projelendirdiği ‘Mahalle Konakları’ kapsamında İbni Sina Mahallesi’ne yeni bir sosyal yaşam merkezi kazandırıyor. Geçtiğimiz günlerde temeli atılan İbni Sina Mahalle Konağı, Bekir Sıtkı Özer Okulu’nun karşısındaki alana inşa ediliyor. Mahalle sakinlerinin sosyal ve kültürel yaşamlarına katkı sunmak amacıyla yapımı gerçekleştirilen Mahalle Konağı, toplam 626 m² inşaat alanına sahip, 300 m² taban alanı üzerine inşa ediliyor.

 

 

Eğitim ve sağlık uygulamaları

Zemin kat ve bir normal kattan oluşan İbni Sina Mahalle Konağı’nda eğitim alanından sağlık uygulamalarına kadar pek çok alanda hizmet verilecek. İbni Sina Mahalle Konağı’nın zemin katında, 4 adet aile hekimi odası, 1 adet gebe izleme ve aile planlama odası, 1 adet bebek ve çocuk emzirme aşılama odası, 1 adet laboratuvar, 1 adet bebek emzirme odası, sağlık ocağı ile 2 adet derslik yer alıyor. Konağın 1. katında ise 5 adet derslik, 1 adet çok amaçlı salon ve bu salona bağlı bir depo, tuvaletler, kombi odası, çay ocağı, ofis ve fuayenin bulunduğu kısım yer alacak.

 


   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Vapur Saatleri
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar