Bulut: Derince’miz İçin Birlikte Çalışıyoruz
12.10.2018
DER-MEK’te Aşure İkramı
12.10.2018
Derince’de Fırsatçılara Geçit Yok
10.10.2018
Anasayfa > Haberler > Derince’de Altyapı ve Üstyapı Seferberliği
Derince’de Altyapı ve Üstyapı Seferberliği
Derince Belediyesi'nin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU ile birlikte yaptığı ortak çalışmaların ardından Yavuz Sultan Mahallesi'de altyapı düzenlemesi tamamlanan bölgeler asfaltlanarak, hizmete sunuluyor

 

200 milyonluk dev yatırım

Yoğun bir şekilde altyapı ve üstyapı çalışmalarının devam ettiği Derince’de ilçenin her noktasında ayrı bir düzenleme söz konusu. Derince genelinde yaklaşık 200 milyon liraya mal olacak düzenlemeler kapsamında başlayan hummalı çalışmalar devam ediyor. İlçedeki 400 km uzunluğundaki altyapı hattının tamamen değişeceği çalışmalarla merkezdeki 10 mahallede içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısı yenileniyor. İlk etapta Yavuz Sultan, Sırrıpaşa ve Çenedağ mahallelerinde başlayan altyapı çalışmaları ile kanserojen madde içerdiği tespit edilen asbestli su hatları, yerini uzun yıllar Derincelilerin ihtiyacına cevap verecek modern hatlara bırakıyor.

 

 

12 bin ton asfalt serimi yapıldı

İSU tarafından gerçekleştirilen altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde ise hızlı bir şekilde asfaltlama işlemine geçiliyor. Bu bağlamda Yavuz Sultan Mahallesi’nde çalışmalarına hız veren ekipler, altyapının yenilendiği bölgeyi büyük oranda asfaltlayarak halkın kullanımına sundu. Bölgede Barbaros Caddesi’nin batı tarafı tamamen asfaltlanarak yenilenirken, doğu tarafındaki çalışmalar ise devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi’nin birlikte gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Yavuz sultan Mahallesi’ne 12 bin ton asfalt serimi yapıldı. 3 bin ton asfaltlamanın daha yapılacağı mahalle sakinleri ise pırıl pırıl bir görünüme kavuşan cadde ve sokaklar için Derince Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Vapur Saatleri
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar