Derince’de Mahalle İftarları Sürüyor
21.05.2018
Derince’de Kariyer Günleri Sürüyor
20.05.2018
Mahalle İftarlarımız Başlıyor
19.05.2018
Anasayfa > Haberler > Derinceliler Kültür Merkezi’ne Kavuşuyor
Derinceliler Kültür Merkezi’ne Kavuşuyor
1071 kişi kapasiteli konferans salonu ile Kocaeli’nin en görkemli merkezleri arasında yer alacak olan, Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi’nin inşaat çalışmaları devam ediyor. Fore kazık ve hafriyat çalışmalarının tamamlanmasının ardından kaba inşaat ve katlı otopark için 5 Eylül tarihinde ihale yapılacak

 
İhale tarihi 5 Eylül 2017

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un vizyon projeleri arasında yer alan Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi’nde inşa çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sırrıpaşa Mahallesi Bahar Caddesi üzerindeki alana inşa edilen Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi’nde fore kazık çalışmaları % 75 oranında tamamlandı. Hafriyat işlemlerinin de sona ermesinin ardından Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi’nin kaba inşaatı ve katlı otopark için 5 Eylül 2017 tarihinde ihale gerçekleştirilecek.

 

 

Kültürel faaliyetlerin merkezi

İlk dört katı 360 araç kapasiteli otopark olarak inşa edilecek olan kültür merkezi, bu yönüyle ilçedeki trafik sorununa da büyük oranda katkı sunacak. Görsel mimarisi ve ortasında yer alan cam kubbesi ile farkındalık oluşturacak olan Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi, yaklaşık 3 bin m2’lik alana inşa ediliyor. Halk Kütüphanesi ve kurs merkezlerinin yer alacağı Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi, yılın 365 günü Derincelileri kültürel faaliyetlerle buluşturan bir merkez olma özelliği taşıyacak.

 

 

1071 Kişilik Konferans Salonu

Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi, bünyesinde yer alacak 1071 kişi kapasiteli konferans salonu ile Kocaeli’nin en büyük salonuna sahip olma özelliğine de barındıracak. Türklere Anadolu’nun kapılarında kesin zafer sağlayan son savaş olma özelliğini taşıyan Malazgirt Zaferi’ne atıfta bulunulan salona adını verecek olan “1071 Konferans Salonu” ile birlikte Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi, yeni dönemde kültürel faaliyetlerin merkezi olacak.   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Vapur Saatleri
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar