Güçlü Cumhurbaşkanı, Güçlü Meclis
19.06.2018
800K ve 800C ile Plajlara Konforlu Ulaşım
18.06.2018
53 Kişiyi Boğulmaktan Kurtardılar
18.06.2018
Anasayfa > Haberler > Bir Gazi Ölür, Bin Gazi Dirilir
Bir Gazi Ölür, Bin Gazi Dirilir
Trabzon'un Maçka ilçesinde yürütülen önleyici güvenlik faaliyeti esnasında terörist unsurlarla sağlanan temasta şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Osman Gazi Çetingöz'ün Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki ailesine acı haber verildi

Maçka ilçesi kırsalında yürütülen önleyici güvenlik faaliyeti esnasında terörist unsurlarla sağlanan temasta yaralanan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesindeki tüm müdahalelere rağmen şehit olan Çetingözün (24), Körfez ilçesi Sipahiler Mahallesindeki baba ocağına acı haber ulaştı. Körfez Kaymakamlığına vekalet eden Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cem Erguvan, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan ve diğer yetkililer, Kadıköy Camisi imamı olan baba Kerim ve anne Huriye Çetingöze acı haberi verdi. Şehadet haberinin ardından şehidin evine Türk bayrağı asıldı, belediye ekipleri de evin önüne taziye çadırı kurdu. Bu arada, fenalaşan aile yakınlarına evin önünde bekletilen 112 Acil Servis ekipleri müdahalede bulundu. 

 

"İki gün önce telefonla görüştük"

Baba Çetingöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğluyla iki gün önce telefonla görüştüklerini belirterek, oğlunun operasyona gideceğini ve bu sürede telefonunun kapalı olacağını söylediğini kaydetti. Oğlunun "Operasyondan sonra çağrı atarım ararsınız." dediğini aktaran Çetingöz, "Bir Gazi ölür, bin Gazi dirilir. Vatan sağolsun." ifadesini kullandı. Çetingöz ailesinin ikisi kız, 3 çocuğundan biri olan şehidin, Trabzonun ilk görev yeri olduğu öğrenildi. Şehidin cenazesinin, Yozgatın Sarıkaya ilçesinde defnedileceği belirtildi.    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Vapur Saatleri
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar