Haberler [Arşiv]

Derince'de sokaklar ve boş arsalar temizleniyor
Derince Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipl

Pazarcılar Odası'ndan Başkan Bulut'a ziyaret
Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Derince

Öğrencilerin yararına kermes açıldı
Semerkand Vakfı'na bağlı Derince Bizim Kuşak Gençl

       
   
 
 
  ANASAYFA > Haberler > Derince'de asfalt atağı
 
   
Derince'de asfalt atağı
 03.01.2013  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi’nin birlikte gerçekleştirdikleri çalışmalarda iki mahallede toplam 4 bin tonluk asfaltlama çalışması yapıldı
 
 
   


 
İSU tarafından Derince’nin 3 mahallesinde birden başlatılan 9 milyonluk altyapı çalışmasının tamamlanan bölümlerinde asfaltlama işlemine geçildi. İSU’nun içme su ve yağmur su boruları ile kutu menfez çalışmalarını tamamlayarak teslim ettiği cadde ve sokaklar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi tarafından asfaltlanıyor. Dev yatırım yapılarak sağlıklı altyapıya bir bir kavuşan cadde ve sokaklarda üst yapıya geçildi.
 
 
4 bin ton asfalt
Çınarlı Mahallesi sınırları içerisinde kalan Nihat Erim Caddesi, 20 metrelik yol (Gaffar Okan Caddesi) ile Ulusu Sokak üçgeninde kalan ve İSU tarafından teslim edilen Ulusu, Korutürk, Orbay, Kazım Orbay, Yalın, Arda, Çakıcı Sokak ile Atatürk Caddesi’nin asfaltlaması tamamlandı. Asfaltlama sonrasında pırıl pırıl bir görünüme kavuşan sokakları için oldukça mutlu olan mahalle sakinleri, yapılan alt ve üst yapı çalışmaları için belediye yetkililerine teşekkür ediyor.
 
 
30 yıllık borular
İbnisina Mahallesi’nde de geçtiğimiz yıllarda imara açılan Çağlayan Sokak ve Kum Sokak ile yine aynı mahalledeki Mesut Sokak da asfaltlanan sokaklar arasında yer aldı. Son 10 günlük periyotta 4 bin tonluk asfalt çalışması yapan ekipler, bir taraftan da kaldırım parke çalışmalarına geçti. Çınarlı, Deniz ve Çenedağ Mahalleleri’nde 9 milyonu aşan çalışmaların %50’si tamamlanırken; 30 yıl önce döşenen içme suyu borularının yenilenmesi çalışmaları neticesinde ilçe halkı daha da temiz bir içme suyuna kavuşacak.
 
 
 


  Geri
 
16.10.2014
 
15.10.2014
 
 
  Share/Bookmark   yazdir