Haberler [Arşiv]

Derince'nin değer kazanması için çalışıyoruz
Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, ilçedek

Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutladık
Cumhuriyet'in kuruluşunun 91. yıl dönümü, Derince

Derince'de çelenk sunumu yapıldı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yıl dönüm

       
   
 
 
  ANASAYFA > Haberler > Bilginin adresi Çenesuyu
 
   
Bilginin adresi Çenesuyu
 09.04.2011  Derince’de ilköğretim okulları arasında düzenlenen ve büyük bir çekişmeye sahne olan bilgi yarışmasını Çenesuyu İlköğretim Okulu kazandı
 
 
   


Derince Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği ilköğretim okulları arası bilgi yarışmasının galibi Çenesuyu İlköğretim Okulu oldu. 4 Eğitim Bölgesi’nin bulunduğu ilçede bölgelerinde birinci olan Çenesuyu, Çınarlı, Necatibey ve Sırrıpaşa İlköğretim Okulları, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Derince birincisi olmak için kıyasıya yarıştı. Final yarışmasını Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, Garnizon Komutanı Ali Kocatürk, Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Ağırtaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Paşa Yıldız ve Recep Özaydın, okul müdürleri, öğretmenler ve ilimize misafir olarak gelen Bingöl Vali Yardımcısı Süleyman Ovalı da takip etti.
Finaldeki öğrencilere hediyeler
 
Büyük bir çekişmeye sahne olan bilgi yarışmasında özellikle Çenesuyu İ.Ö.O ve Necatibey İ.Ö.O’nun performansları parmak ısırttı. 15 sorudan 13’üne doğru cevap veren iki okul arasındaki bu eşitlik ancak 5. yedek soruda bozuldu. Kocaeli geneli için düzenlenecek bilgi yarışmasında Derince’yi temsil etme hakkı kazanan Çenesuyu İ.Ö.O ekibi büyük sevinç yaşarken; protokol üyeleri de finale kalan bütün okulları tebrik etti. Finalde mücadele eden dört okula da Derince Belediyesi tarafından hediyeler verildi.


  Geri
 
13.10.2014
 
09.10.2014
 
 
  Share/Bookmark   yazdir