Çocuklar İstedi, Başkan Aygün Yaptı
07.12.2019
Önceliğimiz Halkımızın Talepleri
07.12.2019
Başkan Aygün Her Zaman Çalışanların Yanında
06.12.2019
Anasayfa > Haberler > 'Sevgi Servettir' Sloganıyla Açıldı
'Sevgi Servettir' Sloganıyla Açıldı
Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yönetiminde gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği Derince'de bu kez Sevgi Mağazası'nın açılışı yapıldı. "Sevgi servettir" sloganıyla hizmet verecek olan mağazanın açılışında konuşan Başkan Aygün, "Bu mağazada para geçmeyecek, tek geçerli servet, sevgidir" dedi

 
Birbirinden Önemli Projeler

Seçim vaatleri arasında yer alan 41 projeyi bir bir hayata geçiren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, geride kalan yaklaşık sekiz aylık süreçte sunduğu hizmetlerle birlikte Derince’yi gönül belediyeciliğinin merkezi yapmayı başardı. Vatandaşlara bire bir dokunan projelere öncelik veren Başkan Aygün, Çözüm Masası, Alo Vefa Hattı, Derince Kariyer İstihdam Merkezi, derincebaskanim.com ve Millet Kıraathanesi projelerinin ardından son olarak seçim beyannamesinde yer alan Sevgi Mağazası’nı Derincelilerin hizmetine sundu.  Sırrıpaşa Mahallesi, Bahar Caddesi’nde yer alan 1071 Kültür Merkezi’nde hizmet vermeye başlayan Sevgi Mağazası’nın açılışı dolayısıyla bir program düzenlendi. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Derince Kaymakamı Cemil Aksak, Derince Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Pala ve İbrahim Şirin, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, kaymakamlık ve belediye daire müdürleri, STK başkan ve yöneticileri ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

 

Başkan Aygün’den Gönül Belediyeciliği Vurgusu

Açılış töreninde bir konuşma yapan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Geçtiğimiz günlerde, öz kaynaklarımızla almış olduğumuz araç filomuzun tanıtımı için bir araya gelmiştik. Bugün de yine çok önem verdiğimiz bir projemiz olan Sevgi Mağazamızın açılışı için hep birlikteyiz. İnşallah önümüzdeki günlerde Dumlupınar Mahallesi Gençlik ve Spor Merkezimizin temel atma töreninde de yine bir arada olacağız. Belediyecilik işi gönül işi diyerek yola çıktık. Halkımıza gönül belediyeciliği sözü verdik. Hamdolsun geride kalan yaklaşık 8 aylık süreçte halkımızın gönlüne dokunan projeleri hayata geçirdik” dedi. Başkan Aygün, konuşmasında gönül belediyeciliği doğrultusunda yaptıkları çalışmalara değinerek “Çözüm Masası, Alo Vefa Hattı, Derince Kariyer İstihdam Merkezi, derincebaskanim.com ve Millet Kıraathanesi projelerimiz halkımızdan büyük ilgi gördü. Bugün de Allah’ın izniyle Sevgi Mağazamızı hizmete açıyoruz. Sevgi Servettir sözünü sloganımız olarak belirledik. Bu mağazada para geçmeyecek, tek geçerli servet, sevgidir. Hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle ihtiyaç sahiplerinin daima yanında olmaya devam edeceğiz. Sevgi Mağazamız, ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

 

 

Büyükakın: Alt-Üstyapı Tamamen Yenilenecek

Başkan Aygün’ün ardından kürsüye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın da konuşmasında “Biliyorsunuz ben Derince’ye geldim mi kendimi evimde hissediyorum. Buradaki programlar benim için ayrı bir anlam ifade ediyor. Bugün yine son derece hayırlı bir hizmetin açılışı için bir aradayız. Yardımlaşma bizi biz yapan temel unsurlardan biri. Bütün kamu kurum ve kuruluşları milletimize hizmet etmek için var. Varlık sebebimiz milletimiz. Bu güzel hizmetten dolayı değerli belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Burada ayrıca Seyahat Kartları Ofisi’ni de açıyoruz. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Derince’de yapılacak olan altyapı düzenlemelerine de vurgu yapan Başkan Büyükakın, “Derince’nin bütün altyapısını yenileyeceğiz, bununla ilgili çalışmalarımızı tamamladık. İSU altyapı ile ilgili tüm çalışmaları yapacak. İnşallah bu dönem bütün altyapıyı tamamlayacak ve üzerine asfaltını da atacağız. Altyapı işleri meşakkatli işlerdir. Biraz sıkıntılar olacak ama sonunda her şey çok daha kaliteli olacak. Bu çalışmalarımız esnasında sizlerden biraz sabır bekliyoruz. Biz de bu esnada tüm imkanlarımızla sistematik bir şekilde çalışacağız” dedi. Konuşmaların tamamlanmasının ardından dualar eşliğinde Sevgi Mağazası’nın açılışı yapıldı. İlk olarak Sevgi Mağazası’nı gezip incelemelerde bulunan Başkanlar Büyükakın ve Aygün ile Kaymakam Aksak, ardından Derince Seyahat Kartları Ofisi ve 1071 Kültür Merkezi’nde de incelemelerde bulundu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita

 

Yerel Yönetimde şeffaflığın sağlanması, bireylerin yönetime ortak olması, Belediye – Vatandaş kaynaşmasının gerçekleşmesi için yöneten ve yönetilen arasındaki engelleri ortadan kaldırarak, siz vatandaşlarımızın sorunlarının en kolay şekilde yetkililere ulaştırılması, böylece sorunların çözümlenmesini hedefleyen yep yeni bir projeyi hayata geçirdik.

 

ÇÖZÜM MASASI Nasıl İşliyor?

 

Çözüm Masasının işleyişinde tüm iletişim araçları etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Belediye hizmet binamızda oluşturulan Çözüm Masası aracılığı ile halkımızın müracaatları şu şekilde alınmaktadır;

 

Kişisel Başvuru;

 

Belediyemize şahsen gelerek müracaat eden vatandaşlarımız Çözüm Masası uzmanları tarafından karşılanmaktadır. Kişinin kişisel bilgileri ve müracaatın özeti sisteme kaydediliyor. Kaydedilen bu bilgi müracaat konusuna göre ilgili Belediye birimi tarafından görülüyor. İlgili birimin verdiği cevap sistemden de takip edilerek size müracaatınızın cevabı iletiliyor.

 

Telefon Aracılığı ile Başvuru;

 

239 44 66 numaralı telefonumuz mesai saatleri içerisinde aranabilmektedir. Arayan vatandaşlarımız  uzmanlarımız tarafından cevaplandırılmakta ve aynı şekilde sisteme kaydedilerek ilgili birimden cevap alınıp müracaat sahibine dönülmektedir.

 

İnternet Aracılığı ile Başvuru;

 

İnternet kullanıcıları müracaatını sisteme kaydedebilmekte ve sisteme kaydedilen bu müracaatlar Çözüm Masası ekibimiz tarafından takip edilerek çözüme kavuşturulmaktadır.

 

 Şikayet ve İstekleriniz İçin  

 

Çözüm Masası vatandaşlarımızın yönetime katılması ve yönetimi destekleyebilmesi için bilgi ve belgelere ulaşmasını kolaylaştırmakla birlikte vatandaşlarımızın bilgiye ulaşım haklarını kullanmasını da sağlamaktadır.

 

 Önceki Başvurularınız Takip Etmek İçin

">Çözüm Masası
Derince Kurumlar