Yenikent Kapalı Pazar 2 Aralık’ta Açılıyor
21.11.2019
DERKİM’le İstihdama Etkin Çözüm
20.11.2019
“STK’lar kentimizin değeridir”
20.11.2019
Anasayfa > Haberler > Cami Hayatın İçinde, Hayat Caminin İçinde
Cami Hayatın İçinde, Hayat Caminin İçinde
Derince İlçe Müftülüğü'nün Camiler ve Din görevlileri Haftası dolayısıyla Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde düzenlediği "Cami Hayatın İçinde, Hayat Caminin İçinde" konulu panelde önemli mesajlar verildi

 
Başkan Aygün Paneli Takip Etti

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde 1-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerle kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yılki teması, “Cami ve Hayat” olarak belirlenmişti. Hafta kapsamında Derince’de de bir dizi program düzenlendi. Camiler ve Din görevlileri Haftası kapsamında Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Cami Hayatın İçinde, Hayat Caminin İçinde” konulu paneli, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Derince İlçe Müftüsü Mecit Amil, din görevlileri ve vatandaşlar yoğun bir katılımla takip etti.

 

 

Panelistlerden Önemli Bilgiler

Prof. Dr. Yusuf Ziya Keskin’in moderatörlüğünde gerçekleşen panele konuşmacı olarak katılan isimlerden Doç. Dr. M. Fatih Genç ‘Dini danışmanlık ve manevi bakım açısından camiler ve din görevlileri’ konusunda önemli bilgiler verirken Dr. Bahattin Turgut da ‘Din görevlisi ile cemaat arasındaki iletişim’ konusuna vurgu yaptı. Panelistlerden Dr. Metin Pay, ‘cami ve ahlak’ konusunda bilgilendirmede bulunurken, Dr. Hüseyin Okur ise ‘İslam hukukuna göre camilerin imarı’ ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar