HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Yardım Tırı Dualarla Uğurlandı
Orjinal Resim

Derince Belediyesi ve Türk Kızılayı Derince Şubesi’nin düzenledikleri kampanyada toplanan yardım malzemelerinin yer aldığı üçüncü yardım tırı dualarla yangın bölgesine uğurlandı

 

Çenesuyu’ndan Bölgeye Destek

Derince Belediyesi ve Türk Kızılayı Derince Şubesi’nin öncülüğünde yangınların çıktığı yerleşim yerlerine destek olmak amacıyla düzenlenen yardım kampanyası ilçede büyük ilgi görüyor. Yangınla canla, başla mücadele eden itfaiye ve diğer kahraman personeller ile ihtiyacı olan vatandaşlar için Derince Belediyesi ilk etapta Kızılay ile birlikte iki tır dolusu Çenesuyu’nu Antalya Manavgat’a göndermişti. Derince’de üç ayrı noktada devam eden kampanya kapsamında toplanan yardımlarla hazırlanan üçüncü yardım tırı da akşam saatlerinde dualarla bölgeye uğurlandı.

 

Kızılay Gönüllülerinin Katılımıyla

Yardım tırının yola çıkacak olması dolayısıyla düzenlenen program Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, Türk Kızılayı Derince Şubesi Başkanı Hasan Malo, Çenedağ Mahallesi Muhtarı Osman Koçyiğit, Çınarlı Mahallesi Muhtarı İbrahim Sümer, Yenikent Mahallesi Muhtarı Erol Küçük, AK Parti ilçe yöneticileri, STK temsilcileri ve Kızılay gönüllülerinin katılımı ile gerçekleşti. “Gün birlik olma, dayanışma günü” vurgusu yapan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, yangın bölgesine ulaştırılmak üzere başlatılan yardım kampanyasının devam ettiğini ifade etti. 

 

Bir Damla Su da Sen Ol

Derince Belediyesi ve Türk Kızılayı Derince Şubesi’nin birlikte düzenlediği ‘Bir Damla Su da Sen Ol’ kampanyası kapsamında vatandaşlar hijyen malzemeleri, kuru bakliyat, yastık, nevresim, pike, su, powerbank, ışıldak, iç giyim (sıfır), şapka ve tişörtten oluşan yardım malzemelerini Çenesuyu Parkı (Kaşık Dolum Tesisleri arkası), Yenikent Mahalle Muhtarlığı ve Kızılay Derince Şubesi’ne teslim edebiliyor. Kampanya ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin 0541 5411599, 0538 7476626 ve 0552 1681758 numaralı telefonları arayabilecekleri de belirtildi. Ayrıca kampanyaya nakdi olarak yardım etmek isteyenler Ziraat Bankası IBAN: TR61 0001 0005 5400 0018 6872 36 numaralı hesaba bağışta bulunabilecek.

Fotoğraflar