HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
İlçemize Yeni Bir Yaşam Alanı Daha
Orjinal Resim

Başkan Aygün, Derince’ye 40 bin metrekare nitelikli aktif yeşil alan kazandıracak Cımbızdere Mesire Alanı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi

 

Cımbızdere Mesire Alanı

Dağ ve deniz manzarası ile dört bir yanı adeta saklı cenneti andıran Derince’ye yeni bir yaşam alanı daha inşa ediliyor. Başkan Aygün yönetiminde projelerin bir bir hizmete sunulduğu ilçede Gençlik Merkezlerinden spor komplekslerine, kentsel yenileme çalışmalarından tarımsal kalkınma hamlesine kadar birçok proje Derince’ye kazandırıldı. İlçede son olarak hayata geçen çalışmalardan biri de Cımbızdere Mesire Alanı projesi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi’nin iş birliğinde hayata geçen Cımbızdere Mesire Alanı projesi ile bölgeye yeni bir yaşam alanı daha kazandırılıyor.

 

Sosyal Donatılar ve Yeşil Alanlar

Bölgeye giderek çalışmaları inceleyen Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yaptığı açıklamada “Daha güzel bir Derince hedefiyle ilçemize yeni bir yaşam alanı daha  kazandırıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemize 40 bin metrekare nitelikli aktif yeşil alan kazandıracağımız Cımbızdere Mesire Alanı'nda çalışmalarımız sürüyor. Projemizin içerisinde yürüyüş yolu, bisiklet yolu, oturma ve dinlenme alanları, meyve bahçesi, amfi, sosyal tesis, futbol sahası, çocuk oyun alanları ve fitness grupları yer alıyor. Derince’mize şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Fotoğraflar