HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Derince´de Temizlik Seferberliği
Orjinal Resim

İlçe genelinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Derince Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri cadde ve sokaklarda yer alan çöp konteynerlerini özel olarak dezenfekte ediyor

 

Yenikent ve Mersincik’te Çalışmalar

Derince genelinde yoğun bir şekilde devam eden temizlik çalışmaları yaz döneminde de hız kazanmış durumda. Bu kapsamda ilçe genelinde çalışmalarını rutin olarak sürdüren Derince Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri günlük program dahilinde Yenikent Mahallesi’nde çalışmalarını sürdürdü. Kaldırımlar ve yol kenarlarındaki otların kürenmesiyle başlayan işlemler sonrasında sırasıyla süpürme, çevreye ve boş arazilere atılan çöplerin toplanmasıyla devam etti. Mersincik Mahallesi’nde de çalışmalarını sürdüren ekipler bölgede yabani otların ilaçlamasını gerçekleştirdi.

 

Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor

Pandemi süreci ile birlikte son derece titiz bir çalışma yürüten Derince Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca ilçe genelinde çöp konteynerlerini rutin olarak dezenfekte ediyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün girişimleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe olarak alınan Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı ile yürütülen çalışmalarla koronavirüsle mücadele döneminde 8 bin 133 adet konteyneri özel dezenfektanlarla temizlendi. Son olarak Sırrıpaşa Mahallesi’ndeki çöp konteynerlerini yıkayan ekipler, çevre sağlığı için tedbirlerini sıkı bir şekilde uygulamaya devam ediyor.

Fotoğraflar